by peter

COPPER SHIELD MEEDIAS

Rekordarv koroonanakatunuid 28.10

Eestis registreeriti rekordarv koroonapositiivseid - 125. Terviseameti peadirektor Üllar Lanno arutleb, miks viirus on nüüd justkui paisu tagant valla pääsenud ja kas kõikepäästev moodus oleks ühe Eesti firma leiutis - kõigi pindade vasega katmine.

Eestlased hakkavad vasega võitlema viiruste ja bakterite vastu: koroonaviirus hävib 5 minutiga

Vaske on aastasadu kasutatud erinevatel elualadel, muuhulgas meditsiinis ja kiire käibega müntide tootmisel. Samas ei osata Copper Shieldi tootva Metroprint Systems juhi Peeter Poomi sõnul veel tänapäevalgi vase antibakteriaalseid ja -mikroobseid omadusi igapäevaelus piisavalt ära kasutada.

Marek Strandberg: vask suudab hävitada baktereid ja lagundada viiruseid

Metallide antibakteriaalseid omadusi on palju uuritud, kuid neid on kasutatud märksa vähem. Koroonaepideemia puhkedes on igasugused uued lahendused teretulnud ja inimeste tervist võiks kaitsta näiteks vase abil, leiab materjaliteadlane Marek Strandberg.

Korona kuriin kuparilla – Porvoolaiskeksinnön suosio voi räjähtää

Por­voos­sa on syn­ty­nyt kek­sin­tö, jon­ka avul­la kaik­kiin stra­te­gi­siin pin­toi­hin voi­daan asen­taa vi­ruk­sia ja bak­tee­re­ja no­pe­as­ti tu­ho­a­va ku­pa­ri­suo­jaus. Ku­pa­ri ol­la yk­si kei­no tau­tia ai­heut­ta­vien eri­lais­ten bak­tee­rien ja vi­rus­ten – sal­mo­nel­las­ta ko­ro­naan – le­vi­ä­mi­sen eh­käi­sys­sä. Lue lisää linkistä.

Porvoo Golfissa tartutaan nyt kupariin

Korona-aika on pakottanut meitä ajattelemaan monia tavalliseen elämään liittyviä käytäntöjä uudelleen. Jokaisen on tänä päivänä tarkasti huomioitava, millä tavalla välttyisimme tai olisimme itse levittämättä viruksia ja bakteereja. Lue lisää linkistä.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More